Główna >>

RSS
Nie idźmy na tę wojnę! To nie nasza wojna!

 

Najśmieszniejszy "przesłyszany" tekst

2008-06-13, zmodyfikowana: 2008-09-03   kategorie: śmieszne ciekawe

Filmików z "przesłyszanymi" tekstami piosenek jest w Internecie wiele (choćby zamieszczona kiedyś na tej stronie "Lost"-owa przeróbka "Wishmastera"). Jednak z "przesłyszaną" wersją słynnej kantaty "Carmina Burana" Carla Orffa nic nie może się równać. A już wers "This octopus, let's give him boots" jest po prostu - jak to mówi pewna reklama - bezcenny... ;)

Edit: niestety, okazuje się, że plaga usuwania filmów z YouTube z uwagi na "naruszenie praw autorskich" dotknęła także muzykę klasyczną (!). Film, do którego pierwotnie znajdował się odsyłacz na tej stronie, został usunięty - na szczęście zachowała się kopia pod adresem podanym powyżej, a także tutaj coś, co wygląda na wersję pierwotną, ale niestety obarczoną przykrą wadą "rozjeżdżania" się obrazu z dźwiękiem... :(

(Dla porównania, tutaj możesz przeczytać oryginalny tekst łaciński wraz z polskim tłumaczeniem.)

Przy okazji tego utworu oczywiście przypomina się Big Ad - słynna kilka lat temu niezwykła australijska reklama piwa, w której pojawia się ta sama melodia (tym razem oczywiście tekst nie jest "przesłyszany" tylko po prostu napisany na nowo specjalnie dla reklamy).

komentarze (2) >>>