Główna >>

RSS
Nie idźmy na tę wojnę! To nie nasza wojna!

 

They're taking the hobbits to Isengard!

2007-12-10   kategorie: kultura śmieszne piękne

Wejście na ekrany kin filmu "Władca Pierścieni" wywołało oczywiście lawinę parodii i przeróbek, które pojawiły się w Internecie. Zazwyczaj niestety były one bardzo niskich lotów - "parodia" sprowadzała się najczęściej do zastąpienia oryginalnej ścieżki dźwiękowej tekstem obfitującym w wulgaryzmy lub zmiksowaniem scen z filmu z fragmentami popularnych teledysków. Zdarzyło się jednak kilka wyjątków, które nie tylko, że są autentycznie śmieszne, ale też mają w sobie to "coś", co pozwala im samym aspirować do rangi sztuki...

Rewelacyjny teledysk They're Taking The Hobbits to Isengard autorstwa Erwina Beekvelda z fragmentów scen z filmu, dialogów i mocno zremiksowanej muzyki tworzy zupełnie nową jakość. Gorąco polecam obejrzenie!

Innym bardzo udanym dziełkiem inspirowanym filmowym "Władcą Pierścieni" jest flashowa kreskówka Josepha Blanchette, znanego pod pseudonimem Legendary Frog - One Ring to Rule Them All part 2. Jak się nietrudno domyślić z tytułu, istnieją także części 1 i 3 (można je obejrzeć na stronie Legendary Froga), dalekie są jednak od poziomu "dwójki". W trzeciej części warto jednak zwrócić uwagę na jedną bardzo dowcipną kwestię - gdy bohaterowie wychodzą z kina po obejrzeniu którejś tam kolejnej kontynuacji "Władcy Pierścieni", pada zdanie: "I pomyśleć, że to trwało osiem godzin, a ciągle nie zmieścili Toma Bombadila". ;-)

Uwaga: animacja zrealizowana jest w technice Adobe Flash, nie wspieranej od 2021 roku. Aby móc nadal korzystać z gier lub animacji zrealizowanych we Flashu, potrzebujesz starej wersji przeglądarki oraz specjalnej konfiguracji. Przeczytaj więcej tutaj.

W powyższym filmie pojawia się pozornie niezrozumiały motyw z piosenką o Bilbo Bagginsie śpiewaną przez Leonarda Nimoya. Otóż, jak to ujawnia wykonanie krótkiego wyszukiwania w Internecie, ten znany z serialu Star Trek aktor próbował również parać się muzyką i w latach 60. istotnie nagrał piosenkę The Ballad Of Bilbo Baggins, z którą wystąpił nawet w telewizyjnym programie rozrywkowym. Fragment z "One Ring to Rule Them All" nawiązuje bezpośrednio do tego występu, którego zachowany fragment można zobaczyć na YouTube (u wielu internautów wypowiadających się na forach dyskusyjnych zarówno piosenka, jak i wideo mają opinię "najgorszej piosenki wszechczasów"... ;-)).

 
Z zupełnie innego powodu godna uwagi jest produkcja trzech polskich nastolatków - "Niskobudżetowy Władca Pierścieni". Zamiast - jak zazwyczaj chłopcy w ich wieku - silić się na wątpliwej jakości wygłupy, postanowili oni po prostu odegrać samodzielnie, z użyciem bardzo prostych domowych środków i przy wykorzystaniu oryginalnej ścieżki dźwiękowej z filmu, niektóre sceny batalistyczne z obrazu Jacksona. Moim zdaniem wypadło to rewelacyjnie i film ogląda się z dużą przyjemnością. Szacunek należy się ogromnemu wysiłkowi włożonemu w produkcję, dzięki któremu w ogóle nie czuje się, że grają tu tylko trzy osoby...

"Niskobudżetowego Władcę Pierścieni" można obejrzeć na YouTube: część 1, część 2, część 3 i część 4.

komentarze (0) >>>