Główna >>

RSS
Nie idźmy na tę wojnę! To nie nasza wojna!

 

Chwała UMP

2012-06-08   kategorie: prywatne rower

Tak właśnie sobie uświadomiłem, że jakoś jeszcze do tej pory nie napisałem tu o mapie UMP. Odkryłem ją kilka lat temu i byłem (pozytywnie) zaszokowany jej dokładnością i aktualnością, przynajmniej jeżeli chodzi o obszar Krakowa. Bije na głowę najpopularniejszy internetowy serwis mapowy - Google Maps - ilością zaznaczonych na mapie najróżniejszych dróg, dróżek i ścieżek (co jest bardzo przydatne dla rowerzysty), a do tego jest nadzwyczaj aktualna - gdy np. jakieś odcinki ulic, skrzyżowania itp. są remontowane, miejsca remontów są na bieżąco zaznaczane na mapie.

Jednak właśnie pod względem tej aktualności twórcy tej mapy zaskoczyli mnie niedawno ponownie. O ile aktualizowanie informacji o remontach głównych dróg, dużych skrzyżowań itp. nie jest niczym specjalnie dziwnym - chociaż godnym podziwu - to nie spodziewałem się uwzględnienia na mapie remontu peryferyjnej uliczki, prowadzącej w zasadzie tylko do mojej firmy...

Rzecz dotyczy tego miejsca na mapie. Poniżej pokazuję je na rysunku, gdyż po zakończeniu remontu mapa znów się zmieni i nie będzie już wiadomo o co chodzi ;).

Firma mieści się w budynkach opisanych na mapce jako "Green Office". Dotychczas dojazd do niej odbywał się kiepskiej jakości gruntową drogą, którą widać po lewej stronie u dołu rysunku - brązowa kreska odchodząca od głównej ulicy w miejscu, gdzie jest napis "przebudowa ulicy do grudnia 2012". Ta gruntowa droga szła dalej wzdłuż ogrodzenia terenu sąsiadującej firmy Nokia Siemens Networks (zielona przerywana linia na mapie) i dochodziła do wjazdu do budynków.

Mniej więcej dwa i pół tygodnia temu, dokładnie 21 maja, droga ta została rozkopana i zaczęła się tam budowa normalnej asfaltowej ulicy. Mniej więcej po tygodniu, zerknąwszy przypadkowo na mapę zauważyłem, że - jak widać na powyższym rysunku - fakt ten został tam już odwzorowany! (w wirze przygotowań do Święta Cyklicznego nie miałem jednak kiedy zamieścić na ten temat notki, stąd zamieszczam ją dopiero teraz) A co mnie całkowicie "rozłożyło", to fakt, że narysowany został nawet tymczasowy przejazd, zrobiony na czas budowy tej ulicy z terenu NSN do naszych budynków! Doprawdy imponujące :)

komentarze (4) >>>