Główna >>

RSS
Nie idźmy na tę wojnę! To nie nasza wojna!

 

Dokąd zmierzają (rowerowo) polskie miasta?

2015-11-25   kategorie: społeczeństwo rower

W ubiegłym tygodniu w Krakowie odbył się szereg wydarzeń związanych z 20-leciem powstania inicjatywy "Miasta dla Rowerów" (obecnie stowarzyszenia o tej samej nazwie). Spośród wszystkich tych wydarzeń czas pozwolił mi uczestniczyć tylko w jednym - debacie niejako podsumowującej te 20 lat rowerowego rozwoju polskich miast i próbującej określić pewne kierunki na przyszłość.

Poniżej mam przyjemność przedstawić nagranie z tej debaty opublikowane dzięki uprzejmości Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, gdzie debata się odbywała - zachęcam do posłuchania, gdyż pada tam wiele bardzo interesujących wypowiedzi:

A ze swej strony pozwolę sobie zwrócić uwagę na wypowiedź Jana Friedberga, eksperta od transportu, byłego wiceprezydenta Krakowa w latach 90. i byłego wiceministra transportu, który stwierdził, iż zadaniem polityków nie jest robienie tego, czego ludzie się domagają, lecz rozpoznanie potrzeb ludzi i znalezienie mądrego sposobu, aby te potrzeby zrealizować. Warto zapamiętać to bardzo trafne stwierdzenie - nie tylko w kontekście rowerowym, ale i bardziej ogólnym...

komentarze (0) >>>