Główna >>

RSS
Nie idźmy na tę wojnę! To nie nasza wojna!

 

To będzie piękne

2016-03-03   kategorie: kultura

Ze zwiastuna, który pojawił się niedawno w Internecie, dowiedziałem się o będącym już od kilku lat w produkcji filmie "Loving Vincent" (polski tytuł "Twój Vincent"), będącym pierwszym na świecie filmem animowanym złożonym w całości z ręcznie malowanych obrazów olejnych! Przy filmie pracuje kilkudziesięciu malarzy, którzy łącznie muszą namalować prawie 60 tysięcy obrazów - klatek filmowych. Trzeba powiedzieć, że zwiastun wygląda zachwycająco i jeżeli cały film będzie taki, to będzie naprawdę coś pięknego:

A oto drugi (a właściwie pierwszy) zwiastun, stworzony jako zapowiedź całego projektu prawie cztery lata temu:

Jak się okazuje, na temat tego filmu i unikatowego sposobu jego produkcji powstał szereg materiałów filmowych i reportaży, można je zobaczyć poniżej:

W języku polskim:

W języku polskim i angielskim:

W języku angielskim:

oraz jeden film w języku francuskim - jest to w istocie francuska wersja ostatniego z materiałów powyżej, ale rozszerzona w warstwie wizualnej o kilka dodatkowych ujęć ze zwiastuna filmu, których w wersji angielskiej nie ma.

Film ma także swoją stronę WWW, aczkolwiek wygląda ona na założoną cztery lata temu na starcie projektu i nieaktualizowaną od tego czasu :). Aktualna jest natomiast druga strona, przeznaczona zasadniczo do rekrutacji malarzy do projektu, ale można tam m.in. zobaczyć galerię zdjęć z produkcji.

No cóż, pozostaje czekać na efekt końcowy, bo na pewno będzie to dzieło warte obejrzenia...

komentarze (0) >>>