Główna >>

RSS
Nie idźmy na tę wojnę! To nie nasza wojna!

 

Najdziwniejszy skład rockowy...

2017-02-01   kategorie: muzyka

Słyszeliście kiedyś zespół rockowy, w którego składzie nie ma gitary, za to instrumentami prowadzącymi są... bałałajka i akordeon?

Село і Люди, czyli "wieś i ludzie" albo po prostu "ludzie ze wsi" (czyżby to nawiązanie do popularnego kiedyś, znanego np. z hitu "YMCA" zespołu Village People ? ;) - swoją drogą ciekawostka informatyczna: okazuje się że na stronie z zadeklarowanym zestawem znaków ISO-8859-2, bo tak są kodowane moje strony, można "wkleić" znaki spoza tego zestawu zapisane w Unicode i większość przeglądarek "łyknie" je poprawnie...) to ukraiński zespół grający covery znanych przebojów rockowych - ale jak grający! Wspomniana bałałajka i akordeon (uzupełnione już przez "tradycyjną" sekcję rytmiczną) plus urocza maniera wokalisty śpiewającego po angielsku z potwornym ukraińskim akcentem :) tworzą niesłychanie żywą, dynamiczną i pełną energii muzykę, której słucha się z ogromną przyjemnością. Usłyszałem ten zespół wczoraj i z miejsca się w nim zakochałem ;). Oto na zachętę dwa chyba najlepsze ich "kawałki" - ale mają tego dużo więcej, zachęcam do eksplorowania Youtube'a i Soundcloud - warto!

I w charakterze bonusu jeszcze ich brawurowy występ w ukraińskim "Mam talent" - warto nie tylko posłuchać, ale też popatrzeć:

komentarze (0) >>>