Główna >>

RSS
Nie idźmy na tę wojnę! To nie nasza wojna!

 

Wybuch atomowy w czeskiej telewizji

2008-01-24   kategorie: śmieszne ciekawe

Dopiero teraz przeczytałem o rewelacyjnym dowcipie, jaki grupa artystyczna "Ztohoven" spłatała w czerwcu 2007 czeskiej telewizji. Dowcipnisie podłączyli się do kamery, przesyłającej na żywo obraz z Karkonoszy wykorzystywany jako podkład do prognozy pogody, i wpuścili na antenę spreparowane nagranie, pokazujące na tle górskiego krajobrazu wybuch bomby atomowej. Niestety, smutną stroną tej sprawy jest fakt, że czeska telewizja zareagowała na ten żart bardzo ostro - wręcz histerycznie - w efekcie czego członków grupy Ztohoven czeka obecnie proces sądowy i grozi im kara nawet do dwóch lat więzienia.

Zobacz nagrania: zmanipulowany fragment audycji (sfilmowany z ekranu telewizora), dokładne nagranie samego spreparowanego wybuchu oraz fragment wiadomości z czeskiej telewizji dotyczący tego incydentu, wraz z wypowiedziami rzecznika telewizji (niestety po czesku...)

Tutaj znajduje się inny fragment wiadomości z czeskiej TV - w opisie obok filmu mozna znaleźć wiele linków do informacji i komentarzy dotyczących tego wydarzenia, m.in. do tej relacji na blogu CzechTek. Tutaj wreszcie zobaczyć można film (a właściwie zwiastun filmu) zrealizowany przez samą grupę Ztohoven i pokazujący kulisy całej akcji...

komentarze (0) >>>