2008-04-30 09:15:30   autor: anab

Z ta praktyka przyblizen, pominiec w fizyce to nie tak.
Fakt, tak sie robi ale nie jest to cel lecz protezy po drodze do celu.

Z logika i komputerami tez nie jest tak dobrze, jak sie wydaje na pierwszy rzut oka. Trzeba pamietac, ze warunkiem koniecznym, aby komputer dzialal zgodnie z logika potrzebne bylo aby najpierw fizyke z przyblizeniami poprawnie zastosowac i niczego nie zepsuc na dlugiej drodze technologicznej.

Wreszcie, w swiecie komputerow przytlacza arbiralna mnogosc bytow pomocniczych -- te setki i tysiace typow kart, sterwonikow do nich, parametrow konfiguracyjnych; zawieraja one przerozne pulapki, ktorych nie mozna ominac dedukujac logicznie ani opanowujac sztuke przyblizen taka jak w fizyce. Aby ominac zasadzki trzeba najpierw bolesnie w nie wpadac lub miec w poblizu kogos, kto juz wpadl i jest sklonny bezinteresownie wybawiac blizniego z przezywania takich samych stresow.

--
A
.

2008-05-05 11:30:40   autor: raj

No oczywiście, wiem ze przybliżenia nie są celem, ale środkiem. Ale jakoś nie "czuję" stosowania takich środków i kłócą się one z moim pojęciem logiki...
Co do reszty rzecz jasna zgoda. Aczkolwiek te pułapki najczęściej pojawiają się przy korzystaniu z Windows, gdyż ten system ma tendencję do działania niedeterministycznego, co zapewne wynika z błędów w kodzie - dlatego też napisałem w notce "o ile nie korzysta się z Windows". W innych systemach jak coś nie działa, to z reguły jest to powtarzalne, a co za tym idzie - jest szansa dojść, dlaczego nie działa i co zrobić, aby zadziałało...

Dodaj komentarz

Imię lub pseudonim:    (wymagane)
Adres e-mail:  widoczny na stronie: tak nie
Strona WWW:
Treść komentarza:

Uwaga!
Wszystkie komentarze od osób niezalogowanych moderuję, w związku z czym będą one pojawiać się na stronie z opóźnieniem. Komentarze chamskie, obraźliwe, infantylne, nie zawierające żadnej sensownej treści oraz inne, które uznam z jakiegoś powodu za nieakceptowalne, będę usuwał. Jest to w końcu moja strona i ja decyduję, co na niej będzie... Możesz mieć inne zdanie ode mnie, byleś wyrażał(a) je w sposób rzeczowy i kulturalny... :-)
Jeżeli chcesz, aby twoje komentarze pojawiały się od razu, zaloguj się na stronie.