2012-01-01 22:21:02   autor: Hubert

Warto zainteresować się żywieniem człowieka - w tej długiej trasie tak jak napisałeś (zatrzymałeś się na przekąskę) brakowało ci energii w postaci węglowodanów złożonych, to normalna sprawa. Jedz kasze (gryczana, jęczmienna), ryż brązowy, makaron (w formie spaghetti z sosem pomidorowym) - kilka przykładów dań które się je przed dłuższym wysiłkiem.

A co do tej pokonywanej codziennie trasy - trudno mi powiedzieć, za mało danych :) ale strzelę ślepo że może za dużo ważysz?

2018-12-10 18:13:08   autor: bolko

Hej,
Jeśli chcesz wjeżdżać sprawniej i mniej się męczyć to w pierwszej kolejności musisz się bardziej namęczyć tzn. wchodzić w obszary wyższego tętna częściej i narazić się na większy wysiłek - stałe zwiększanie obciążeń. Później wystarczy okresowe osiąganie takich wartości aby utrzymać formę. Jeśli będziesz dzień w dzień jeździł 100 km takim samym tempem z niskim tętnem to nie będziesz mocniejszy i bardziej wytrzymały.

Dodaj komentarz

Imię lub pseudonim:    (wymagane)
Adres e-mail:  widoczny na stronie: tak nie
Strona WWW:
Treść komentarza:

Uwaga!
Wszystkie komentarze od osób niezalogowanych moderuję, w związku z czym będą one pojawiać się na stronie z opóźnieniem. Komentarze chamskie, obraźliwe, infantylne, nie zawierające żadnej sensownej treści oraz inne, które uznam z jakiegoś powodu za nieakceptowalne, będę usuwał. Jest to w końcu moja strona i ja decyduję, co na niej będzie... Możesz mieć inne zdanie ode mnie, byleś wyrażał(a) je w sposób rzeczowy i kulturalny... :-)
Jeżeli chcesz, aby twoje komentarze pojawiały się od razu, zaloguj się na stronie.