Główna >>

RSS
Nie idźmy na tę wojnę! To nie nasza wojna!

 

TubeRadio - słuchaj płyt z... YouTube

2009-10-29   kategorie: praca muzyka

Ze wspomnianego już w notce o wyszukiwarce GazoPa blogu Jacka Mońki dowiedziałem się o istnieniu jeszcze jednego ciekawego serwisu,który poza niewątpliwą przydatnością (co nie zawsze można powiedzieć o innych opisywanych tam stronach) jest wręcz wzorcowym przykładem oryginalnego i innowacyjnego wykorzystania możliwości innych, istniejących już serwisów - Last.fm i YouTube.

Serwis TubeRadio.fm (niestety już nie działa) zamienia - zgodnie ze swoją nazwą - YouTube w internetowe radio. Nie takie zwykłe jednak, lecz takie, w którym możemy tworzyć swoje własne playlisty. W najprostszej wersji możemy po prostu posłuchać wybranej płyty wybranego wykonawcy. Wpisujemy jego nazwę lub nazwisko - serwer prezentuje nam listę dostępnych płyt tego wykonawcy (te dane pozyskiwane są z zasobów Last.fm). Wybieramy jedną lub kilka płyt i teraz zaczyna się najciekawsza część zabawy - TubeRadio pobiera z Last.fm listy utworów znajdujących się na tych płytach i... wyszukuje te utwory na YouTube, wypełniając nimi naszą playlistę. Wystarczy tylko nacisnąć "Play" i można godzinami rozkoszować się ulubioną muzyką (zerkając przy okazji na teledyski, jeżeli te dla danego utworu są dostępne).

TubeRadio to serwis, który mnie przynajmniej przypadł do gustu od pierwszej chwili - serdecznie zachęcam do jego wypróbowania, to zupełnie nowy sposób słuchania muzyki!

komentarze (0) >>>