Główna >>

RSS
Nie idźmy na tę wojnę! To nie nasza wojna!

 

Człowiek orkiestra część 2 :)

2011-10-12, zmodyfikowana: 2011-10-24   kategorie: muzyka

Kolejna część popisów muzycznych nie mieszczących się w głowie ;) (pierwsza część tutaj). Tajemnicza Japonka znana w Internecie jako "maru" wykonuje muzykę z "Gwiezdnych Wojen" na prawdopodobnie najlepszych na świecie organach elektronicznych Yamaha Stagea ELS-01C. Zarówno możliwości brzmieniowe instrumentu, jak i umiejętności organistki "wymiatają"... ;)

Niezwykłe możliwości tego instrumentu demonstruje tutaj w promocyjnym filmie Yamahy znana japońska organistka i pianistka Yuki Wada. A tu jeszcze jeden niesamowity popis na tych organach - utwór Switch 625 zespołu Def Leppard w wykonaniu 11-letniej Japonki...

PS. A z kolei ta pani rewelacyjnie daje radę za cały zespół na zwykłej akustycznej gitarze...

PS 2. Drążąc dalej temat ;), natrafiłem na tę oto panią - tym razem pochodzącą z bliższego nam regionu geograficznego, bo z Niemiec. Muszę powiedzieć, że wprawdzie dźwięk instrumentów firmy Wersi, na których gra Claudia Hirschfeld, podoba mi się mniej niż Yamahy (a może to tylko kwestia nie najtrafniejszego zaprogramowania brzmień...), ale za to jej umiejętności wprawiają w prawdziwe osłupienie nawet w porównaniu z nagraniami zaprezentowanymi poprzednio... Jako pierwsze wybrałem akurat wykonanie jednego z bardzo bliskich mi utworów, ale niewątpliwie warto obejrzeć i inne jej popisy - np. wiązankę rock'n'rolli czy jej interpretację "Gwiezdnych Wojen" (tutaj w łeb się należy kamerzyście za przekręcony kadr; czy mam to oglądać mając przez cały czas głowę przechyloną w bok?). Chyba stanę się fanem muzyki organowej - ten instrument to prawdziwy król instrumentów, a w rękach (i nogach ;)) utalentowanego muzyka czyni prawdziwe cuda... :)

komentarze (0) >>>