Główna >>

RSS
Nie idźmy na tę wojnę! To nie nasza wojna!

 

"Porządni obywatele" atakują

2020-08-09   kategorie: społeczeństwo

Miałem o tym nie pisać, bo wypowiedzi na temat sprawy "Margot" Internet i tak jest pełny, a większość z tych wypowiedzi nie wnosi do tematu absolutnie nic. Ale pojawił się - w dużej liczbie - jeden typ komentarzy, którego nie zdzierżyłem. I stąd mój głos.

Nastąpił oto w internetowych wypowiedziach wysyp komentarzy "legalistów", "porządnych obywateli", którzy gromkim głosem poczęli argumentować, że przecież "Margot" został/a zatrzymany/a za łamanie prawa, zniszczenie mienia, więc przecież wszystko jest w porządku... W szczególności komentarz w takim duchu zamieścił skądinąd ceniony przeze mnie portal Bezprawnik, w którym jednak drażni mnie jego dość wyczuwalne skrzywienie korwinistyczne, które tym razem również dało znać o sobie... :(

No tak, w kraju "świętej własności prywatnej", gdzie zniszczenie mienia jest w opinii publicznej najgorszą z możliwych zbrodni, można się w sumie spodziewać takich reakcji. Tyle tylko, że nawet ślepy by zauważył (więc niezauważenie tego może wynikać tylko ze złej woli), że to nie było takie sobie zwykłe zatrzymanie za zwykłe zniszczenie mienia. Jest to ewidentna sprawa polityczna i zarówno prokuratura, jak i policja działały tu na wyraźne polityczne zlecenie. W związku z tym próby komentowania tej sytuacji z "neutralnego", czysto legalistycznego stanowiska, są w tym przypadku jakimś abstrakcyjnym absurdem, skoro osobom z przeciwnej strony sceny politycznej nie takie czyny uchodzą płazem.

I przy tej okazji przypomniał mi się artykuł Rafała Górskiego "Bójmy się porządnych obywateli", o którym to artykule kiedyś, dawno temu już wspominałem na tej stronie. W tym artykule autor dosyć dobrze wyjaśnia, dlaczego "porządni obywatele" w razie czego staną za opresyjną władzą, a przeciwko wszystkim tym, którzy zastany porządek rzeczy próbują kontestować - i dlatego właśnie, zgodnie z tytułem, należy się ich bać. Czego właśnie mamy przykład. Polecam lekturę.

komentarze (0) >>>