Główna >>

RSS
Nie idźmy na tę wojnę! To nie nasza wojna!

 

Absurd "wolnego świata"

2023-10-20   kategorie: nowości społeczeństwo

Wręcz ikoniczna w swojej przerażającej absurdalności jest scena, którą mieliśmy okazję obserwować dzisiaj: oto sekretarz generalny ONZ stoi przed zamkniętym przejściem granicznym między Egiptem i Strefą Gazy - przed którym to przejściem oczekują setki ciężarówek z pomocą humanitarną, których Izrael nie chce wpuścić - i wygłasza rozpaczliwe przemówienie apelujące o wpuszczenie tej pomocy.

ONZ, organizacja mająca uosabiać wartości, którymi tak szczyci się "wolny świat" - prawa człowieka, humanitaryzm, wolność i demokrację - stoi bezradna wobec samowoli państwa, które mieniąc się być "demokratycznym" i twierdząc, że walczy w imieniu owego "wolnego świata", dokonuje ludobójstwa dwóch milionów ludzi, których przetrzymuje de facto w getcie, pozbawiając ich wszystkiego, co niezbędne do życia: żywności, wody, energii, lekarstw; twierdząc ustami swoich polityków, że "jedyne, co ma prawo wjechać do Strefy Gazy, to setki ton materiałów wybuchowych Sił Powietrznych Izraela".

I państwo to może to robić w świetle reflektorów, na oczach kamer, bez żadnego słowa sprzeciwu (a wręcz przeciwnie, ze słowami pełnego poparcia) ze strony polityków owego "wolnego świata", z Wujem Samem na czele. Tylko dlatego, że nazywa się Izrael.

Naprawdę, nie można było upaść niżej. "Demokracja" i "wolność", którymi tak szczyci się "wolny świat", są już tylko pustymi frazesami.

PS. Wyobraźmy sobie, jaki byłby krzyk "wolnego świata", gdyby czegoś podobnego dopuszczało się państwo, które nazywa się Rosja...

komentarze (0) >>>