2008-06-19 14:06:23   autor: anab

Jest jeszcze mozliwosc, ze istnieje tylko nieprawda.
Wielu uwaza wyslowienie czesci prawdy za rownoznaczne z klamstwem. Jednak, w wiekszosci sytuacji nie jest mozliwe pelne wyrazenie prawdy -- zatem jestesmy skazani na osaczenie przez nieprawde.
Aby uniknac takiej totalnej katastrofy, nalezy zawsze miec swiadomosc, ze w zakresie niedopwiedzianej prawdy pozostaja dwie nierozdzielone potenjalnosci:
1) Zostala powiedziona tylko czesc prawdy (i kropka).
2) Powiedziana czesc prawdy sluzy mowiacemu do tego, aby niedoskonalosci w zakresie wiedzy lub umiejetnosci wnioskowania po stronie sluchacza z(a)wiodly go w kierunku pozadanym przez mowiacego czesciowa prawde.

PS.
Sluchajac tego, co mowia lub pisza politycy lub historycy w obszarach, ktorych nie moge samodzielnie, obiektywnie zweryfikowac -- zawsze utrzymuje swiadomosc, ze jedyna prawda, ktora moge ta droga poznac, jest to, co ONI sadza, ze ja uznaje za prawde i co chca, abym ja uznal za prawde
.

2009-03-26 14:32:08   autor: nat

chcialbym zaznaczyc, ze dzis podstaw logiki formalnej
w szkolach sie nie uczy, moze w klasach matematycznych.

w koncu latwiej rzadzic tymi, dla ktorych implikacja
i rownowaznosc sa rownowazne...


gratuluje dobrego piora!


nat, dostal sie tu z linuxnews.

Dodaj komentarz

Imię lub pseudonim:    (wymagane)
Adres e-mail:  widoczny na stronie: tak nie
Strona WWW:
Treść komentarza:

Uwaga!
Wszystkie komentarze od osób niezalogowanych moderuję, w związku z czym będą one pojawiać się na stronie z opóźnieniem. Komentarze chamskie, obraźliwe, infantylne, nie zawierające żadnej sensownej treści oraz inne, które uznam z jakiegoś powodu za nieakceptowalne, będę usuwał. Jest to w końcu moja strona i ja decyduję, co na niej będzie... Możesz mieć inne zdanie ode mnie, byleś wyrażał(a) je w sposób rzeczowy i kulturalny... :-)
Jeżeli chcesz, aby twoje komentarze pojawiały się od razu, zaloguj się na stronie.