.biz i .info ruszyły

27 czerwca br. organizacja ICANN uruchomiła dwie pierwsze spośród zatwierdzonych w listopadzie ubiegłego roku nowych domen internetowych najwyższego poziomu - .biz i .info. Jest to pierwsze w historii Internetu rozszerzenie zestawu nazw domen najwyższego poziomu po jego ustaleniu we wczesnych latach osiemdziesiątych. Jako pierwsze w nowych domenach pojawiły się adresy obsługujących je firm - Neulevel Inc., obsługującej domenę .biz (http://www.neulevel.biz/), i Afilias Ltd. (http://www.afilias.info/), sprawującej opiekę nad domeną .info.

Na lipiec i sierpień 2001 zaplanowano rozpoczęcie rejestracji adresów w nowych domenach przez ponad 90 firm, które obecnie zajmują się rejestracją w domenach .com, .org i .net. Zarejestrowane domeny mają być widoczne dla użytkowników Internetu we wrześniu.

Aktualnie organizacja ICANN finalizuje rozmowy i negocjacje mające doprowadzić do uruchomienia pozostałych pięciu z zatwierdzonych w listopadzie domen: .name, .pro, .aero, .coop i .museum.

Bliższe informacje: http://www.icann.org/


Jarosław Rafa 2001. Tekst udostępniony na licencji Creative Commons (uznanie autorstwa - użycie niekomercyjne - bez utworów zależnych). Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, co to oznacza i co możesz z tym tekstem zrobić. W razie jakichkolwiek wątpliwości licencyjnych bądź w celu uzyskania zgody na rozpowszechnianie wykraczające poza warunki licencji proszę o kontakt e-mailem: raj@ap.krakow.pl.

Wersja HTML opracowana 18.08.2001.


Powrót do wykazu artykułów o Internecie Statystyka